Councillor Directory

RSS Feed

Councillors - by ward

Abersychan

Christopher Tew

Christopher Tew
Ward:
Abersychan
Party:
Independent

Giles Davies

Giles Davies
Ward:
Abersychan
Party:
Labour

Raymond Williams

Raymond Williams
Ward:
Abersychan
Party:
Independent
Blaenavon

Alan Jones

Alan Jones
Ward:
Blaenavon
Party:
Labour

Janet Jones

Janet Jones
Ward:
Blaenavon
Party:
Independent

Stuart Evans

Stuart Evans
Ward:
Blaenavon
Party:
Independent
Brynwern

Len Constance

Len Constance
Ward:
Brynwern
Party:
Labour
Coed Eva

Fiona Cross

Fiona Cross
Ward:
Coed Eva
Party:
Labour
Croesyceiliog North

Joanne Gauden

Joanne Gauden
Ward:
Croesyceiliog North
Party:
Labour

Richard Clark

Richard Clark
Ward:
Croesyceiliog North
Party:
Labour
Croesyceiliog South

Veronica Crick JP

Veronica Crick JP
Ward:
Croesyceiliog South
Party:
Labour
Cwmynyscoy

Neil Waite

Neil Waite
Ward:
Cwmynyscoy
Party:
Labour
Fairwater

Kelly Preston

Kelly Preston
Ward:
Fairwater
Party:
Labour

Rose Seabourne

Rose Seabourne
Ward:
Fairwater
Party:
Labour
Greenmeadow

Jason O'Connell

Jason O'Connell
Ward:
Greenmeadow
Party:
Independent

Mandy Owen

Mandy Owen
Ward:
Greenmeadow
Party:
Labour
Llantarnam

Alan Slade

Alan Slade
Ward:
Llantarnam
Party:
Labour

Dave Thomas

Dave Thomas
Ward:
Llantarnam
Party:
Labour
Llanyrafon East & Ponthir

Huw Bevan

Huw Bevan
Ward:
Llanyrafon East & Ponthir
Party:
Conservative
Llanyrafon West

Glyn Caron

Glyn Caron
Ward:
Llanyrafon West
Party:
Labour
New Inn

Nicholas Jones

Nicholas Jones
Ward:
New Inn
Party:
Conservative

Raymond Mills

Raymond Mills
Ward:
New Inn
Party:
Conservative

Richard Overton

Richard Overton
Ward:
New Inn
Party:
Conservative
Panteg

Anthony Hunt

Anthony Hunt
Ward:
Panteg
Party:
Labour

David Yeowell

David Yeowell
Ward:
Panteg
Party:
Labour

Norma Parrish

Norma Parrish
Ward:
Panteg
Party:
Labour
Pontnewydd

David Daniels

David Daniels
Ward:
Pontnewydd
Party:
Labour

Jessica Powell

Jessica Powell
Ward:
Pontnewydd
Party:
Labour

Stuart Ashley

Stuart Ashley
Ward:
Pontnewydd
Party:
Labour
Pontnewynydd

Jon Horlor

Jon Horlor
Ward:
Pontnewynydd
Party:
Labour
Pontypool

Gaynor James

Gaynor James
Ward:
Pontypool
Party:
Labour
Snatchwood

Gwyn Jenkins

Gwyn Jenkins
Ward:
Snatchwood
Party:
Independent
St Cadocs/Penygarn

Sue Malson

Sue Malson
Ward:
St Cadocs/Penygarn
Party:
Labour
St Dials

Elizabeth Haynes

Elizabeth Haynes
Ward:
St Dials
Party:
Independent

Fay Jones

Fay Jones
Ward:
St Dials
Party:
Labour
Trevethin

Louise Shepphard

Louise Shepphard
Ward:
Trevethin
Party:
Independent

Matt Ford

Matt Ford
Ward:
Trevethin
Party:
Labour
Two Locks and Henllys

Colette Thomas

Colette Thomas
Ward:
Two Locks and Henllys
Party:
Labour

Peter Jones

Peter Jones
Ward:
Two Locks and Henllys
Party:
Labour

Ronald Burnett

Ronald Burnett
Ward:
Two Locks and Henllys
Party:
Independent
Upper Cwmbran

Kathy Evans

Kathy Evans
Ward:
Upper Cwmbran
Party:
Labour

Robert Kemp

Robert Kemp
Ward:
Upper Cwmbran
Party:
Independent

Steven Evans

Steven Evans
Ward:
Upper Cwmbran
Party:
Labour
Wainfelin

Mike Jeremiah

Mike Jeremiah
Ward:
Wainfelin
Party:
Independent

Filter councillors

 
© Copyright 2017 Torfaen County Borough Council